Labyrintspel - Dubbelt
- Förstärker ditt barns känslan av trygghet.
- Här kan du främja trygghetskänslan för ditt barn-
- Trygghet
- 0 mån.
- 3 mån.
- 6 mån.
- 9 mån.
- 1 år
- 18 mån.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11 år
- 12 år
- 13 år
- 14+ år
- Senior
BRIO har gjort kulbanor för förskolor, barnrum, väntrum och alla andra ställen där barn vistas över hela världen i över 70 år.
Denna kulbana är ett bra förslag för dig som vill ge ditt barn upp till 3 års ålder ett roligt sätt att utveckla hand/öga-koordinationen och uppfattningen om rumslighet/riktning med labyrintlekar.
Denna labyrint är stängd upptill med en genomskinlig platta så att kulan inte kan falla ut. När kulan faller ner i hålet så vänder du helt enkelt labyrinten, och då finns det ytterligare en labyrint på det hållet!
Labyrinten är dessutom lätt att ta med sig i bilen eller som underhållning i barnvagnen då ingenting kan ramla ut.
Två stora handtag på sidorna gör det enkelt att tippa labyrinten, så att ditt barn lätt kan styra kulan på plats i banan.
Mått: 23x17,5x40 cm.
Aktiviteten gagnar relevanta färdigheter som är bra för ditt barns trivsel och förmåga att lära sig nya saker
- Här kan du understödja känslan av trygghet för ditt barn.
Mäter: 23 x 17, 5 x 4.
Lämpligt från 3 år till 6 år
Känner du till BRIO?
De första BRIO-leksakerna var trähästen OSBY som de lanserade på marknaden redan 1907. BRIO har sedan dess intagit hela världen. Och de flesta vuxna i Skandinavien och i stora delar av EU känner till det klassiska BRIO-tåget, taxen med snöret, den populära stapelclownen.Hitta alla våra leksaker från BRIO här.
9 härliga tips om inredningen av ditt barns rum
Vill du ha lite inspiration till att sortera leksakerna och ge ditt barn mer lust att leka? Läs våra bra tips om inredning av barnrummet med Montessori här i vår blogg Klok på lek.| Artikelnummer | 1026-34100 |
|---|---|
| Märke | BRIO |
| Ålder | 3 år, 4 år, 5 år, 6 år |
| Lämplig för | Trygghet |
| Sinnen | Muskel-ledsinnet |
| Funktion | Fördjupning och avslappning, Grovmotorik, Öga-handkoordination, Koncentration, Observation, Problemlösning, Rumsuppfattning, Orsak/Verkan |
| Material | Akryl, Trä |
| Ta med | på flyget, till sommarstugan, På semestern |
| OBS! | Lämpligt för skolor och förskolor |
| Mått: | 23 x 17, 5 x 4 |






Login and Registration Form